Navigation Menu+

Wiarygodność firmy brokerskiej

kliknij

Internet to doskonały przykład „kija”, który „ma dwa końce”. Z jednej strony powszechność sieci umożliwia prywatnej osobie sprawne funkcjonowanie na rynku walutowym, z drugiej jednak stwarza też doskonała okazję do zyskania kosztem mało uważnych lub po prostu naiwnych inwestorów. Do tych dwóch stron trzeba dołożyć też trzecią – właściwe wykorzystanie internetu pozwala na uniknięcie oszustów podających się za brokerów.

Internet ogranicza kontakt brokera z klientem do minimum. Często nawet nie wiem, jak wygląda osoba, której powierzamy dużą część naszego budżetu. Taka sytuacja sprawia, że łatwo podszyć się pod brokera i zachęcić początkującego inwestora do przekazania sporej sumy pieniędzy, które nieszczęśnik już nie odzyska. W jaki sposób uniknąć tak przykrych niespodzianek?

Przede wszystkim musimy sprawdzić wiarygodność firmy brokerskiej. Ładna strona internetowa czy platforma brokerska to za mało. Aby firma była godna naszego zainteresowania musi mieścić się pod konkretnym adresem, zatrudniać parę osób i działać na rynku już kilka lat. Dobrą metodą jest też sprawdzenie opinii innych internautów na temat interesującego nas brokera. Jeśli jakiekolwiek znalezione informacje (lub ich brak) wzbudzą nasze wątpliwości, dobrze się zastanówmy przed nawiązaniem współpracy.

Zostaw odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *